להתאהב בך, אישה גדולה מהחיים 

   כ- 57 אחוז מהנשאלים (גברים בלבד) הצהירו: אשה סקסית היא אישה מלאה (עיתון לאשה ו ynet) למה גברים אוהבים נשים גדולות? תדמייני לך את הגבר שאת חולמת עליו כל חייך עכשיו מגיע ויושב מולך, נותן לך יד ואוחז אותך חזק.ואת יודעת שהוא שלך לתמיד. איזו תחושה מדהימה זאת, סוג של ביטחון מלא כזה.את מצליחה להרגיש נכון? ויש לך את הוודאות שהוא מרגיש נוח איתך התחושה הזאת שהוא מקבל אותך כמו שאת.בדיוק כך. "במשך שנים יצאתי לדייטים, היו ימים שהייתי מגיעה לשלושה דייטים ביום.הייתי במרדף עצום למצוא את האחד. רציתי זוגיות. הייתי קובעת איתם מראש ולעיתים הייתי יודעת שאני מבזבזת את הזמן.הייתי מגיעה נלהבת לפגישה, לבושה, מאופרת, בדרך כלל עושה סיבוב טיפוח, משקיעה ממש.לקראת יציאה לדייט הייתי מרגישה את הדופק עולה. הלחיים הסמוקות, לעיתים מתרגשת עד רעד. והנה הוא מתקרב, ואני מוצאת את עצמי מחפשת תנוחה נכונה ואת המילים הנכונות. אני רק רוצה שיגיד לי, כן אותך אני רוצה אבל אז גיליתי דבר ששינה את חיי." כששירן הגיעה אלי לקליניקה בת 34, רווקה בזוגיות ארוכה. היא שאלה אותי : " אולי הוא לא יתחתן איתי כי אני גדולה?" זיהיתי את האמונה שמגבילה אותה בקו המחשבה שלה ואיך היא בעצמה מרחיקה את העצת הנישואים ממנה. אמרתי לה: "הוא יתחתן איתך רק בגלל שאת גדולה! את האישה שהוא בחר, את האישה שהוא אוהב לקום איתה בבוקר, להניח עליה את הראש ולהירגע, להתקדר בשעת משבר או ברגע של געגוע." אחרי ששוחחנו גילינו שבדרך היא השתנתה קצת.היא לא התנהגה כאישה גדולה, אלא הקטינה את עצמה בכל רגע אפשרי, היא הרגישה לא מספיק, לא מספיק טובה ובתחושה שלה כיווצה את עצמה. בכל עת היא דאגה להבליט את החולשה שלה, הגבר שלה התגעגע לאישה הגדולה שבה. הוא ... לא אהב אותה קטנה ומכווצת. הוא רצה אותה כמו שהיא. אפילו התגעגע. ברגע שהיא אפשרה לעצמה לחזור להיות גדולה מהחיים הכל השתחרר והחל לזרום. אחרי ארבעה חודשיים בדיוק הוא הציע לה נישואים. את בטח סקרנית לגלות מה הדבר ששינה את חיי, גיליתי שבזמן שחיפשת זוגיות ויצאתי לדייטים שכחתי בכל פעם לקחת איתי את האישה הגדולה שבתוכי לדייט. טיפחתי את הכל מסביב ורק לא אותה.ורק אחרי שנתתי לה מקום בתוכי, וטיפחתי אותה רק אז מצאתי את האיש שאיתו הקמתי משפחה הבעל שלי. אל תרימי גבה, גברים אוהבים נשים גדולות מרגישה נבוכה? שלא הולך לך? את ביישנית? נמצאת במעגל הדייטים? רווקה?נשואה שנים ומרגישה שהלכת לאיבוד? מרגישה שאם רק היה לך ביטחון עצמי? חוזקה? אהבה עצמית? במיוחד בשבילך יצרתי את  פורמט משנה חיים. סדנת "להתאהב בך".  הסדנה שתאפשר לך להתאהב בעצמך בכל יום יותר. ותאפשר לסביבה שלך להתאהב בך גם.  תשאלי אותי על סדנת להתאהב בך והבטיחי את מקומך!  הסדנה לנשים גדולות מהחיים  052-7027090​אורית אברהם מומחית להעצמת אנשים ונשים גדולות מהחיים 

השינוי העצמי שיציל את הזוגיות שלך​ | אורית אברהם

השינוי העצמי שיציל את הזוגיות שלך​

​היי שלום לך, לאחרונה מגיעים אלי לקליניקה יותר ויותר מקרים של נשים שנמצאות בתוך מערכת זוגית. זוגיות, נישואים, קשר התחלתי ועוד... אחד המאפיינים של אותם נשים זה חרדות ש"תוקפות" אותן. הן עסוקות 24/7 במערכת הזוגית. הן מנהלות שיח פנימי שלילי בלתי פוסק עם עצמן. ובעיקר בטוחות שהן יודעות יותר ויותר את האמת גם שאין להן בכלל וודאות לגבי הדבר. ההתעסקות הזאת ב - לדעת את מה שאין וודאות לגביו, החרדות, האובססיה, החנק של הצד השני בתוך מערכת היחסים יוצרת הרס גדול מאוד. מרבית הזוגות הללו לפני פרידה או בפסק זמן. רק אז אותם נשים מחליטות ליצור שינוי. ולמה אני כותבת את זה?  אם במקרה גם את בתוך מערכת כזאת. אני כבר יודעת לומר לך שמפת העולם שלך התרוקנה. את פשוט ביטלת אותה כדי ליצור "שליטה". לשמור חזק על הקיים. זה מגיע מדפוסים בדרך כלל מהילדות שלנו.אירוע של מיצג פנימי שבכל פעם שיש טריגר הדפוס הזה עולה בנו והדחף להגן על עצמנו גדול יותר. אפשר גם אחרת! והנה לך 7  צעדים לשינוי ... 1. לראות את האחר - יש לראות שיש עוד צד כאן. אל תבטלי אותו, תצמקי אותו, תקטיני אותו מבלי להרגיש. התבונני.2. התחילי למלא את מפת העולם שלך, עשי דברים שאת אוהבת. מלאי את זמנך בעשייה שאינה קשורה בזוגיות אלה שמספקת את צרכייך.3. דעי שאת לא יכולה לשנות אף אחד מלבד את עצמך. אך שינוי שיתחיל בך ישנה את הצד השני. כי משמעות התקשורת שלך היא התגובה שאת מקבלת.4. העצימי את עצמך! "את הרבה יותר ממה שאת חושבת שאת".5. חזרי למקורות שלך הבן זוג שלך התאהב בך כמו שאת. לא במסכה שבחרת לשים עליך עם אמונות מגבילות ומגננות ואישיות לא אמיתית.6. קחי אחריות ותטפלי בשורש הבעיה זה אפשרי. את לא אשמה! ואת מסוגלת לשנות.7. עשי צעד אחד קטן וגמיש לשינוי עכשיו.  במידה ולקחת משהו אחד קטן מכאן, השינוי שלך התחיל עכשיו. אני מזמינה אותך ליצור את ה win win  לצורך השוויון במטרה לחוות את הזוגיות בליבה.  באהבה,  אורית אברהם מומחית להעצמת אנשים בגישת ה NLP *הטקסט כתוב בלשון נקבה, אך מיועד לשני המינים.  

פתוחה לקבל - קבלה עצמית כזרז לשינוי

 פתוחה לקבל - על קבלה עצמית כזרז לשינוי   

היא הגיעה עם המון רצון לשינוי. היא דיברה איתי על הצורך לרזות ולשנות דפוסי התנהגות. הסתכלתי עליה והתחלתי לחקור פנימה. היא התמסרה באופן מלא לשיחה בפתיחות מלאה.   אני מרגישה שלא רואים אותי, הבוס שלי כל הזמן מזלזל בי וצועק עליי. אני לא מצליחה לקבל החלטות. אני כל הזמן נפגעת ובוכה. המצב עם ההורים שלי לא כל כך מזהיר. בעצם אלו לא ההורים הביולוגים שלי. את מבינה? מעולם לא הצלחתי לקבל החלטה תמיד בחרו בשבילי. באיזה בית אחיה, מה אעשה. מיותר לציין שאני אחרי פרידה מאוד כואבת. אני מוצפת ולא יודעת מאיפה להתחיל".  אני מקשיבה לה באדיקות. אני מזהה את האמונות המגבילות שלה, את הדפוסים, אני מבינה שהסיבה שאליה הגיעה ירידה במשקל היא כרגע לא המוקד. אני משקפת לה את המציאות. ומציעה לה להתחיל לעבוד על דברים חשובים יותר. תחילה יצירת זהות, קבלה עצמית, ביטוי והגשמה. אחרי שתיצרי את כל אלו תוכלי לגייס משאבים לתהליך עמוק של ירידה במשקל. אך גם סביר להניח שכל כך תאהבי את עצמך ותקבלי את עצמך בדיוק כמו שאת.  התחלנו לעבוד צעד אחר צעד. הגענו וחקרנו עומקים מצאנו וזיהינו את כל האמונות המגבילות. התחלנו לפתור אחד, אחד.  מפגישה לפגישה הדברים השתנו והתחילו לקרות. ככה פתאום באופן טבעי מבלי לשים לב. היא התפטרה מהעבודה, מצאה עבודה חדשה טובה בהרבה יותר. לא וויתרה עד שהשיגה את העבודה עליה חלמה. מה השתנה? שאלתי אותה. "הפעם אני בחרתי! הרגשתי שמגיע לי. לא הייתי מוכנה לשגת עברתי מעל 15 ראיונות עבודה עד התוצאה הרצויה שלי.  אני גם בחרתי לצאת מדירת השותפים ולשכור דירה בעצמי, אני לא צריכה אף אחד, יש לי את עצמי".  בטוחה בעצמה במהלך 4 פגישות שהתפרשו כל שנשאר לנו הוא להכין את העתיד. ולגבי ההרזייה כבר לא היה לה צורך בכך.  גם את מרגישה שבוחרים בשבילך? שאת לא ממשת את עצמך? שבכל פעם שאת רוצה לעשות צעד אמיץ את משתתקת? זה הזמן שלך לקבל את ההחלטה הראשונה ולחייג אלי.  ולגלות איך את ממשת את עצמך ופתוחה לקבל.      

כיצד לעצב דימוי עצמי בריא? אורית אברהם מסבירה

כיצד לעצב דימוי עצמי בריא?

שלום לך,  אני מזמינה אותך לחשוב ביחד איתי.  בואי נדבר אמת, גם את חושבת שהדימוי העצמי שלנו נובע לעיתים מדעותיהם של אנשים אחרים?ממה שהם חושבים עלינו? בואי נסכם, אנחנו לא באמת מעריכות את הדימוי העצמי שלנו מהחוויות שלנו, מהאישיות שלנו. כשהראתי לחברה את התמונה הזאת. היא אמרה לי:"אני לא הייתי מעזה לעלות תמונה כזאת!" יכול להיות שגם את אומרת בלב את אותו הדבר....? כאשר אנו משתמשים בדעות של אחרים עלינו, אנו בדרך כלל מושפעים יותר מהדעות השליליות.מה שבעצם מפריע לך לגלות את הזהות האמיתית שלך! לכל אחת יש שורש פנימי, שלה ייחודי כזה. כשאנו חוששיות ממה שיגידו עלינו, אנו משתיקות אותה, מחביאות אותה ובכך כמעט ולא נותנים לה ביטוי. אני מדברת על האני הפנימי. ובכך הזהות האמיתית מתרחקת ומתרחקת ומתרחקת מאיתנו. כאשר אנו לא באות לידי מימוש במציאות, מתרחקות מעצמנו, מהאמונות הפרטיות שלנו ובעצם מנוהלות על ידי הסביבה אנחנו מחבלות באופן לא מודע בכל הישג שיכול להיות שלנו, אנחנו משבשות את הגוף שלנו. אנחנו נותנות נתיב לרגשות השליליים. ואנו גם לעיתים הופכות להיות חולות. אני רוצה לשתף אותך שאני בעצמי הייתי בכל מה שכתבתי מעלה. הייתי בחבלה, חייתי באופן יומיומי את איך שרוצים שאהיה ואחיה, שיבשתי את הגוף שלי, הייתי במערבולת רגשות שליליים ולעיתים הייתי חולה. יום אחד בחרתי לבנות לי זהות משלי, יצאתי למסע של היכרות אישית. לעיתים עדיין עברתי במסלולים של נורמות החברה. עד שיום אחד נפל לי האסימון. יום אחד הבנתי תוך כדי מהלכים שאני יכולה לבנות את הנתיב שלי. אני יכולה להכניס אליו את כל מי שאני רק רוצה, אני גם יכולה להוציא ממנו רעלים שלא מותאמים לחמצן שלי. כאלה שחונקים אותי.  כל מה שאני מזמינה אותך לעשות, הוא לצלול אל תוך העולם הרגשי והפנימי שלך. זאת על מנת שתראי את הפוטנציאל הטמון בך, ותוכלי למצאי את הייחודית והמיוחדת שאת. תדעי לך, כאשר תגלי ותמצאי את הפוטנציאל את תבחיני באור פנימי שיאיר כלפי חוץ. ברגע שאת מגלה את הפוטנציאל הקיים בך. זה רק מתחיל שם, יש תהליך, דרך ומסע שעליך לעבור. יש עליות ויש ירידות, הצלחות וגם אכזבות אך השכר על העמל שלך יגיע. שכר שנקרא ערך עצמי, עוצמה פנימית, מימוש והגשמה. עכשיו אני מזמינה אותך ברגע זה לעזוב הכל, לגשת אל המראה והלהתבונן כשתי דקות. ראי מה את אוהבת. בחני למה את ייחודית ומיוחדת. ותשאלי את עצמך מהו הפוטנציאל שטמון בך?. את מוזמנת לשתף אותי בתובנות שלך orit.abraham84@gmail.com *הפוסט נכתב בלשון נקבה ומתייחס לשני המינים.      

האור שבקצה החרדה - כיצד ניתן לשלוט ולטפל בחרדות? ​

האור שבקצה החרדה - כיצד ניתן לשלוט ולטפל בחרדות? ​

בקליניקה שלי,אני נחשפת יותר ויותר לאנשים נורמטיביים שחווים חוויה של חרדה . ​זה בדרך כלל "תוקף אותם" והם "לא שולטים על זה".  חרדה, יכולה להגיע בכל מיני דרכים : דפיקות לב, נקישות שיניים, זיעה, רעידות, חולשה וקשיי הירדמות. בעת החרדה עצמה שלוקחת דקות בודדות, אותו "התקף" הקושי שלו מתואר כעצום, החוויה היא לעיתים עד בלתי נסבלת.  בעת החרדה, המטאפורה היא סוג של עולם, חשוך, מפחיד, מאיים, כמו חדר חשוך, סגור, ונעול שהאדם רק רוצה לברוח ממנו וכמה שיותר מהר.  כמי שחוותה פוסט טראומה לאחר תאונת דרכים קשה בחייה, וחרדות פשוטות ולמדה לשחרר אותם אל העבר שלה. וכמנחת NLP שחלק מההתמחות שלה זה לטפל בחרדות וטראומות אני יודעת לספר לכם את הדבר הבא... החרדה איננה תוקפת, החרדה גם איננה  שולטת בנו, החרדה איננה רגש, והחרדה עתידה להיות איננה.  טכניקות ה NLP מאפשרות חיים משוחררים מפחד, הנחייה נכונה ומדויקת יכולה לאפשר לך לחיות את החיים הנורמטיביים שאותם תמיד הכרת ואפילו משודרגת יותר.  ועכשיו אני רוצה לתת לך קצת מידע:  כאשר אדם חווה חרדה, זהו אינו רגש, זהו עוררות יתר של האוטונומיה של הגוף. כל אדם יש לו דופק בלב, וכל אדם יש לו זיעה, ולכל אדם יש מערכת עצבים בגוף, ועוד...  כאשר אדם חווה חרדה, הוא בעצם חווה עוררות יתר של האוטונמיה של הגוף, דופק הלב מוגבר, הזיעה מתגברת, רעידות הגוף מערכת העצבים מתגברים, וחוויות נוספות, כל אחד בצורה שונה.  ברוב המקרים בפעם הראשונה אנשים חשים שהם עומדים לקבל התקף לב או עומדים למות ומגיעים למיון ואז משתחררים הביתה באבחנה של חרדה.  ומדוע זה קורה? המח שלנו אינו יודע להבדיל בין זיכרון לדמיון, וכאשר אנו חושבים על הפחד שלנו, ואנחנו בעצם מדמיינים את מה שעלול לקרות, או חושבים את אותם מחשבות שליליות, המח חווה את החוויה כאילו הוא שם. ואז העוררות יתר של האוטונומיה של הגוף פועלת.  איך ניתן לשלוט על זה?  טכניקות ה NLP  מאפשרות מגוון טכניקות לשינוי המיצג הפנימי וזיהוי נקודות השורש בהן צריך לטפל ולגעת.  אם גם אתם חווים חרדה, אל תישארו לבד, יש אור בקצה החרדה. קחו אחריות ותטפלו בשורש הבעיה, וחזרו לחיים נורמטיביים, פעילים ומשודרגים.  ואני מתחייבת להנחות אתכם בדיוק יתרה לתוצאה הרצויה, לשלוט על החרדה.   אורית אברהם מומחית בהעצמת אנשים בגישת הNLP מנחה מוסמכת NLP    

...
...

052-7027090